Чисте лобове скло автомобіля – це один із ключових факторів безпечної їзди. Саме тому водіям варто приділяти цьому аспекту догляду за своєю автівкою особливу увагу. Однак часто буває, що склоочисники починають «барахлити» і не виконують свою роботу так, як повинні. Ба більше, дряпають скло, залишаючи на ньому помітні сліди, що погіршують видимість. Чому та трапляється та як цьому запобігти?
Цієї банальної помилки припускається кожен другий водій
Першою і головною причиною, яка погано впливає на можливості склоочисників – накопичення бруду на їх краєчках. Через це навіть відносно нові двірники можуть не справлятися зі своїм завданням, залишаючи на склі характерний наліт, а подекуди навіть подряпини. При цьому їх робота може супроводжуватися неприємним звуком, схожим на скрип.
Справа в тому, що шар бруду на поверхні склоочисника заважає йому достатньо щільно прилягати до скла. Якщо ж за двірниками відповідним чином не доглядати, шматки бруду затвердіють і, окрім поганого очищення, ви отримаєте ще й механічні пошкодження на лобовому склі.
Цікаво, що багато водіїв знають про таку проблему. Та більшість із них вважає, що привести двірники до ладу допоможе звичайна автомийка. Однак саме в цьому і полягає їх найбільша помилка. Адже щоб позбутися бруду, що осідає на склоочисних щітках, потрібно приділити їм особливу увагу.
Три кроки до справної роботи склоочисників
Двірники стануть ідеально чистими та знову запрацюють як нові лише якщо про них відповідним чином подбати. Автоексперти привели простий алгоритм, що допоможе споратися навіть із застарілим брудом на склоочисниках. Ось що потрібно зробити:
- Промийте двірники вологою губкою із милом.
- Витріть іх насухо мяким рушником чи ганчікою.
- Обробіть поверхню двірників серветкою з мікрофібри, попередньо збризкавши її силіконовим спреєм.
Також експерти радять звернути увагу на якість води, що знаходиться в баку з омивачем. Не варто заличати туди звичайну воду з-під крану. Через наявність у її складі солей, це може призвести до засмічення форсунків. Краще використовувати деонізовану чи дистильовану воду. Такі прості дії сприятимуть справній роботі щіток, а до того ж значно продовжать строк їх служби.